Plastické operace

Kosmetická úprava horních a dolních víček, operace kožních nádorů a následná plastická korekce obličeje.

Cena všech plastických výkonů včetně operací nádorů bude stanovena po vstupním vyšetření.

 

Aplikace botulotoxinu

Během průběhu let se činností mimických svalů vytvářejí mimické vrásky, které často přidávají na věku. Nejvíce vráska mezi obočím, na tzv. glabelle se vytváří příčné rýhy. . Tato vráska je způsobena současnou funkcí tří svalových skupin (musculus procerus, musculus corrugator supercilii, musculus depressor supercilii). Vráska mezi obočím se vytváří už v mládí.Ve starším věku pak vznikají hluboké vertikální rýhy.

Botulotoxin se aplikuje do příslušných svalů, které vedou k vytvoření vrásek. Dle hloubky a výraznosti vrásek, rýhy buď zcela vymizí nebo se zjemní. Pokud zcela nevymizí je to způsobeno narušením kolagenních a elastických vláken v pokožce. K úplnému vyhlazení je pak třeba použít výplně.

MECHANISMUS PŮSOBENÍ

Botulotoxin nebo také „klobásový jed“, působí v místech, kde se spojují nervová zakončení se svaly. Tato zakončení jsou ovládána vůlí a mohou zajistit např. svraštění čela… Pokud se chceme mračit, vyšle mozek signál po nervovém vlákně ke svalu, na tzv. nervosvalovou ploténku. Mezi ní a svalem je určitá mezera, nejsou plně v kontaktu. Do této mezery se z nervového vlákna, resp. z nervosvalové ploténky uvolní látka, nazývaná acetylcholin, který se dostane do kontaktu se svalem. Ovlivní jeho receptory (antény) a spustí se vlna dějů, které vedou ke kontrakci svalů, tedy ke svraštění čela.

Botulotoxin působí tím způsoben, že blokuje uvolnění acetylcholinu do synaptické štěrbiny, patří tedy do supiny presynaptických blokátorů.

VRÁSKY OKOLO OČÍ

Při každém zasmání se svrašťuje sval (musculus orbicularis oculi), který obkružuje oční štěrbinu. Tím se prohlubují mimické vrásky okolo očí. Aplikací botulotoxinu do zevní části tohoto svalu se zabrání jeho smršťování, takže vrásky se zcela vyhladí. Již po jedné aplikaci se vrásky výrazně změlčí a jsou méně výrazné i po regeneraci svalu a obnovení jeho funkce. Tedy po 3-4 měsících.

VRÁSKY NA ČELE

Horizontální vrásky na čele jsou způsobeny svraštěním čela (Musculus Frontalis). Injekční aplikce botulotoxinu do této oblasti vrásky vyhůadí a zároveň je možno docílit přirozeného oblouku obočí, aniž by osoba po aplikaci zcela ztratila mimiku (tzv. kosmetický lifting obočí). To je žádoucí zejména u žen, které docílí po aplikaci botulotoxinu lepšího tvaru obočí a krásného, hladkého, mladého vzhledu čela.

PROČ POUŽÍT BOTULOTOXIN?

Před aplikací botulotoxinu není nutná žádná specielní příprava, efekt se dostaví do 1-2 týdnů a vydří 4-6 měsíců. S opakováním aplikace se dokonce efekt prodlužuje a někteří pacienti se např. svrašťování čela odnaučí.

Navíc, protože je efekt dočasný, každý pacient se může rozhodnout, zda pokračovat v aplikaci, či nikoli.

ČEMU SE PO APLIKACI BOTULOTOXINU VYVAROVAT?

Cca 2 dny po aplikaci by pacientka neměla vyhledávat saunu nebo provádět fyzickou aktivitu neměla by dané místo masírovat či vystavovat tlaku, aby se látka nepřesunula jinam. Dále je třeba vyvarovat se letu letadlem.

Ihned po zákroku by pacientka měla danou oblast aplikace používat, tedy se smát , krčit čelo…

 

Omlazování obličeje, krku, dekoltu

Stárnutí pleti a tvorba vrásek závisí na řadě faktorů. Hrají tu roli např. genetické vlastnosti, znečistěné prostředí, kouření, sluneční záření a stres. I výrazná mimika se může uplatňovat na tvorbě hlavně hlubokých vrásek. Struktura pleti se mění také vlivem času, ze začátku vidíme jemné linie vrásek, které se vlivem vnějších faktorů a stárnutí pleti prohlubují, ubývá objem a obrysy tváře pozbývají své linie a pevnosti.

PROČ?

Mladá pokožka obsahuje kyselinu hyaluronovou, která jí zajišťuje dostatečnou pevnost, pružnost a hladký vzhled. S věkem se množství této kyseliny mění, ubývá jí. Naše pleť má stále méně vody a vznikají vrásky.

NABÍZÍME VÁM ŘEŠENÍ, JAK PROCES STÁRNUTÍ ZPOMALIT…

S vráskami se můžete rozloučit různým způsobem. Pomocí krémů, které ale nemají nikdy tak výrazný efekt a musíte je používat neustále. Pomocí speciálních chemických liftingů, které ale pleti škodí. Pomocí chirurgického výkonu, jež je často bolestivý a hojení trvá dlouho.

KVALITNÍ VÝROBEK PRO VAŠI PLEŤ

Gely Esthélis, Fortélis, Modélis a Mesolis byly vyvinuty Švýcarskou firmou Anteis s použitím patentované technologie. Základem gelů je kyselina hyaluronová, tedy látka tělu vlastní, která díky této patentované technologii zajistí přirozený vzhled a dlouhotrvající efekt pro Vaši pleť.

CO MŮŽETE DÍKY TĚMTO GELŮ ZLEPŠIT?

zjemnění vrásek
modelace kontur Vaší pleti a rtů
navrátí se Váš mladý vzhled a přirozený šarm

PŘIROZENOST A BEZPEČÍ

Naše gely obsahují pouze čistou kyselinu hyaluronovou, ta protože je přirozenou součástí lidského těla, je pro něj naprosto bezpečná. Nebyly zaznamenány žádné nežádoucí účinky či alergické reakce. Před ošetřením není nutné provádět test na alergickou reakci.

PŘIROZENOST A ÚČINEK

Dle uvážení lékař zvolí gel, který se hodí právě pro Váš typ problému. Gely používáme k výplni hlubších vrásek např. čela , nosoretní rýhy a vrásek na krku. Další využití je k redukci jemných vrásek v okolí očí, vyhlazení dekoltu, zlepšení kontur rtů nebo zvětšení rtů, vyplnění lícních kostí, odstranění kuřáckých vrásek, hydratace pleti a rtů, vyplnění obrysů tváře.

Gely se dají rovněž kombinovat a tím prodloužit jejich působení. Navíc není potřeba chirurgický zákrok a účinek trvá několik měsíců. Pleť vypadá přirozeně a svěže.

 

ZÁKLADNÍ KLÍČOVÉ OTÁZKY

1. Kdy mohu požádat svého lékaře o ošetření pomocí těchto přípravků?

Ihned, jakmile si všimnete, že účinky stresu a stáří se objevují na Vaší pokožce, je nejvyšším čas pohovořit s Vaším lékařem o možnosti použití těchto přípravků. Po důkladném vyšetření Vám lékař doporučí, jaký přípravek ev. kombinace přípravků by pro Vás byla vhodná.

2. Jakého lékaře požádat o radu?

Pro Vaši bezpečnost byl k aplikaci gelů vytvořen protokol, který je legálně schválen a je povinně dodržován všemi lékaři, kteří jsou pro aplikaci gelů vyškoleni. Přípravky mohou být aplikovány jakýmkoli specialistou, nejčastěji však dermatologem, plastickým chirurgem nebo očním specialistou.

3. Co se děje v průběhu ošetření a je zákrok bolestivý?

Během ošetření, které trvá přibližně 30 minut, Vám lékař provede neznatelné vpichy, kterými zavede kanylu pro aplikaci, celý zákrok je nebolestivý, nicméně pokud jste zvýšeně citlivá, může lékař použít lokální znecitlivění pomocí krému. Látka se aplikuje přímo do problematické oblasti (vrásek, rtů…).

4. Po jakém čase je viditelný výsledek?

Už na konci ošetření můžete vidět změny v ošetřované oblasti. Vaše vrásky budou hladší . Váš vzhled neztratí na přirozenosti. Efekt po aplikaci vydrží přibližně 9-12 měsíců. Při kombinované aplikaci dvou přípravků i 18 měsíců. Postačí jediná aplikace, pouze u gelu Modelis , který slouží k vyplnění větších objemů je nutná opakovaná aplikace po 3 týdnech a po dalších 6-ti měsících.

5. Jak často se musí zákrok opakovat?

Pokud je lékař při kontrole spokojený s výsledkem, stačí zákrok opakovat po 10-12 měsících.

6. Jaké jsou nežádoucí účinky a jak dlouho trvá hojení?

Protože jsou gely vyrobeny z látky tělu vlastní (kyseliny hyaluronové), jsou bez nežádoucích účinků a alergických reakcí. Do dnešního dne nebyly hlášeny žádné nežádoucí účinky nebo alergické reakce.

 

 

Souhlasím

K ukládání nastavení, měření návštěvnosti a správnému fungování webu využíváme soubory cookies. Souhlasíte s jejich užíváním? Více informací